Zdravý design

Výstava New G(o)ods! – Young Czech Design 2014

15. 5. 2014
PinIt

Ve čtvrtek 15. května byla slavnostně zahájena výstava New G(o)ods! – Young Czech Design 2014 v prostorách galerie Kunsthaus v rakouském Grazu, ve městě, kterému byl již v roce 2011 udělen titul UNESCO City of design. Výstava je součástí „Designmonat Graz“, přehlídky designu, která tento rok již po šesté zve umělce a příznivce designu do druhého největšího města Rakouska, a jež byla tento rok zařazena mezi 20 nejzajímavějších světových designových přehlídek.

Výstava New G(o)ods! – Young Czech Design 2014 představuje výběr z prací mladých českých studentů a designérů, kteří byli vybráni v rámci soutěže Národní cena za studentský design 2013. Mezi tyto práce se zařadil i Polohovací ortopedický vozík Seiza, designérky Věry Kunhartové.

Výstavu organizovalo České centrum Vídeň ve spolupráci s Design Cabinetem CZ, který je vypisovatelem soutěže o Národní cenu za studentský design a autorem výstav New G(o)ods! Instalovali ji Květa Čulejová a Josef Majrych. Výstava trvá od 15. 5. do 22. 6. 2014.

→ více na designcabinet.cz

Close