Zdravý design

Ohlížíme se zpátky a míříme kupředu!

18. 1. 2021
PinIt

Minulý rok nám všem dal celkem zabrat, že? My ho s hrdostí prohlašujeme za rok s perným začátkem a šťastným koncem! Jaké byly naše milníky uplynulých dvanácti měsíců?

Na začátku roku jsme pro klienta Riocath research institute, a také ve spolupráci s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a odbornou veřejností, začali pracovat na jeho pokročilém vývoji unikátního urinárního katetru pro uživatele vozíků. Jenže přišel COVID. Ani my jsme ale nezaháleli a vrhli se na jiné ochranné pomůcky.

Na chvíli jsme zavřeli počítače, sedli k šicím strojům a žehličkám a rozdali domovům seniorů a vozíčkářům víc než 500 roušek. A také díky tomu jsme navázali nové lidské i pracovní kontakty. K rouškám jsme přidávali krásný návod na užívání a údržbu roušek, který pro nás vytvořil Jirka Toman ze spolupracujícího studia Sudetype. Děkujeme, Jirko! Během nejistých jarních týdnů a měsíců jsme díky promptnímu zadání od Riocath research institut intenzivně pracovali na návrzích ochranného štítu a odběrové sady PCR testů. Z dlouhodobé spolupráce však nakonec, bohužel, sešlo.

Během léta jsme se přestěhovali. Páté narozeniny jsme oslavili už v novém prostoru v Malešicích. Nelze o něm říci nic menšího, než že je krásný, bezbariérový, multifunkční a my z něj máme velkou radost! I díky Covidu jsme navázali přínosnou spolupráci s Centrem Paraple a máme před sebou spoustu společných plánů. Neusnuli jsme na vavřínech a intenzivně pracovali na vývoji našich vlastních produktů. Do další etapy se tak dostaly prototypy zádové opěrky i sedacího systému. Abychom vychytali každý detail, absolvovali jsme řadu workshopů, během kterých s námi tyto pomůcky testovali vozíčkáři i ergoterapeuti.

Protože jsme na naši práci hrdí a chceme ji ukázat světu, účastnili jsme se hned několika expozic. V září jsme náš veterinární stůl pro zahraničního klienta předvedli na výstavě Design Helps na pražské Kampě. V říjnu jsme se prezentovali na Designbloku a v listopadu jsme dokonce přivezli právě pro veterinární stůl ocenění South Estonia product of the year 2020! Skoro by se dalo říct, že lepší konec roku si nejde představit. Jde. To nejlepší si necháváme na závěr.

Krizi bereme jako příležitost. A tak jsme na konci roku založili novou společnost Libella design s.r.o. Ve spolupráci s Viva CV posíláme do světa nový projekt, který přispěje ke zvýšení kvality života lidí na vozíku. Je před námi spousta výzev, kdo by odolal!

A jak vypadal váš rok 2020?

Close