Zdravý design

Designblok’2020

15. 10. 2020
PinIt

→3D prohlídka Libella

Letošní způsob Designbloku ukázal, že člověk míní a Osud mění…

Tak nějak to bylo a pochopitelně nejen pro nás. Připravovali jsme letos dokonce dvě prezentační místa. Díky nabídce ředitele Centra Paraple Davida Lukeše jsme měli v rámci jeho expozice prostor pro představení našeho unikátního sedacího systému Libella seat pro ortopedický vozík v Superstudiu, přímo v hlavním místě konání Designbloku 20, v bývalém konventu Gabriel Loci.

Ve vlastních prostorách studia Zdravý design Nad Úžlabinou 7 — oficiálním výstavním prostoru Designbloku, jsme instalovali pochopitelně větší expozici. S možností sestavení vlastního sedáku a reálného vyzkoušení systému Libella seat přímo vozíčkáři i laiky, včetně měření rozložení tlaku při sezení pomocí pressure mappingu, navíc také s osobní účastí Zdenky Faltýnkové, mnohaleté odbornice na spinální problematiku.

Poprvé v historii Designbloku mohli návštěvníci také zhlédnout 227 instalací, včetně naší, online formou 3D prohlídky.

A k tomu možnost společné přednášky Design & hendikep (MgA. Věra Kunhartová, Zdeňka Faltýnková), opět přímo v Gabriel Loci. Ta se díky opatření na Covid 19 změnila na konání on-line, nicméně díky zdravotní indispozici na ní nakonec nedošlo. Ale naše téma se jistě zúročí v časech budoucích.

Měli jsme hodně intenzivní přípravu, vypadalo to moc pěkně, těšili jsme se, i přes nezbytná opatření byl ze strany návštěvníků velký zájem. A i když to zkrátka bylo poněkud škoda, i tak se podařily některé zajímavé kontakty, poznatky a inspirace do další práce.

Takže — přes úvodní mírný povzdech — děkujeme, Designbloku 20!

Designblok, Prague International Design Festival je největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě. Pražského festivalu designu se každoročně účastní stovky designérů, firem, studií, umělců i škol. Letošní ročník proběhl i přes mimořádná hygienická opatření spojená s pandemií koronaviru. Mezi vystavujícími rezonovala témata udržitelné výroby, experimenty s materiály, ale i témata vášeň, řemeslo a tradiční postupy. Dvaadvacátý ročník proběhl od 7. do 11. října 2020 v prostoru bývalého konventu Gabriel Loci na pražském Smíchově.

Close